Desperado po deseti letech

 
Dalo by se říct, že v dnešní přemodernizované době nikdo o country a western nebude mít zájem. Taneční a westernová skupina Desperado je pravým důkazem, že je tomu právě naopak (a věří, že i ostatním skupinám se tak daří). V loňském roce měli za celou dobu činnosti nejvíce vystoupení a jak tvrdí „prakticky, s výjimkou letních prázdnin, se nezastavili.

Vedoucí Martin Štulla se nám také svěřil, že vystupovali i na velkých akcích jako byl například Mezinárodní gastronomický kongres v Praze, Ples letecké základny Čáslav či Pivní slavnosti v hotelu Orlík. Na podzim zajišťovali moderátora i taneční vystoupení na akci Country pro Růženku ve Zruči nad Sázavou a následně pak i skoro celý víkendový program na Veletrhu hraček v Praze. „Také už proběhla několikrát výuka country a line dance, kterou provádí Jana Břečková, která může i za většinu choreografií skupiny“, doplňuje Martin.


Letošní rok bude pro skupinu ještě zajímavější. V prosinci si „plácli“ s Jihočeskými drahami a pro letošní rok pro ně budou vystupovat na několika akcích. Další velkou akcí, která je čeká je taneční vystoupení na Mezinárodním mistrovství Evropy ve westernových disciplínách (točení s koltem, lasem, práskání bičem, házení nožem a tomahavkem) v srpnu v Rýmařově. Na srpen připravují vlastní kurz country tanců a Line dance v Kamenici nad Lipou a v neposlední řadě i kulturní akci spolu s Klubem panenek ČR k deseti letům skupiny. K této akci bude vydaná také výroční turistická známka. Letos by je po delším čase měli vidět i ostatní tanečníci, protože se chystají i na nějaké festivaly po republice.


Více informací najdete na www.desperado.wz.cz

 
Jíťa
Redakce
 
18. 2. 2009
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip