Rozhovor s Milenou Vyparinovou - MISS ORIENT 2010

 
Zajímá Vás, kdo je vítězka letošní soutěže MISS ORIENT? Jak žije, co má ráda a jak se dostala k orientálnímu tanci? Potom čtěte dál. Přinášíme Vám článek o tom, co jsme se dozvěděli v rozhovoru s Milenou Vyparinovou, která si 5.11.2010 vytancovala korunku.
Milena je bezpochyby šťastná žena. Nejen, že letos získala korunku pro nejlepší amatérskou orientální tanečnici, ale může se pochlubit také dvěma krásnými dětmi a sedmnáctiletým spokojeným manželstvím. Mileně je 37 let a je povoláním fyzioterapeutka. Momentálně je doma s prvňáčkem Danečkem a čtyřletou Leonkou.

Mileno, pověz nám, zbývá Ti čas i na nějaké další koníčky kromě orientálního tance? Co ještě ráda děláš?

"Kromě orientálního tance, kterému se věnuji nejvíce, mě ještě baví šití a pečení netradičních dortů."


Jak jsi se dostala k orientálnímu tanci? Kdo Tě k němu přivedl?

"Od dětství jsem postupně vystřídala různé styly tanců: moderní, výrazový, balet, gymnastiku, aerobic a nejdéle (10 let) společenský, který jsem tančila s manželem. Po druhém porodu jsem se chtěla vrátit ke společenskému tanci, ale manžel má časově náročnou práci. S kamarádkou jsme se rozhodly vyzkoušet orientální tanec. Postupně se mi dostal pod kůži a zůstala jsem u něj až doteď."


Proč jsi zvolila zrovna orientální tanec a ne nějaký jiný?

"Byla jsem nespokojená se svojí váhou i postavou. Chodila jsem na aerobic, ale měla jsem problémy to "udýchat". Z různých zdrojů jsem se dozvěděla, že orientální tanec je výborný na formování postavy a není náročný na fyzičku. Teď to mohu potvrdit, jak se mi postava začala měnit k lepšímu, více jsem se sama sobě líbila, opět jsem získala sebevědomí a připadala si žensky. Při orientálním tanci cítím radost, zapomenu na všední starosti s dětmi a hlavně k tanci nepotřebuji partnera."


Podporuje Tě rodina v tancování? Co doma říkají na tento Tvůj specifický koníček?

"Doma mají pro můj velký koníček pochopení a moc mě podporují. Manžel mi hodně fandí. S hlídáním dětí mi pomáhá i moje maminka. Bez jejich pomoci by to asi moc nešlo."


Jaký styl orientálního tance máš nejraději?

"Nedá se říci, že bych měla vyhraněný styl tance, který by se mi líbil. Stále objevuji hodně nového. Je pravda, že některé styly mě baví více, ale je to i podle nálady."


Proč jsi se rozhodla přihlásit do soutěže MISS ORIENT?

"Ráda tančím, skládám choreografie, získávám nové zkušenosti, ráda se předvádím a tato soutěž byla dobrou příležitostí skloubit vše a ještě navíc změřit síly s dalšími tanečnicemi. Ostatně, vyzkoušet se má vše ;-)."


Co bylo v celé soutěži nejtěžší?

"Řekla bych, že nejtěžší byl výběr hudby a vytvoření choreografie na finálové sólo. Chtěla jsem, aby se hudba líbila obecenstvu i porotě, aby choreografie nenudila a udržela diváka ve stálém napětí, a přitom jsem mohla ukázat to nejlepší, co ve mě je."


Co bys poradila účastnicím dalšího ročníku?

"U tance nezapomínejte na výraz, věřte si a jděte do toho naplno už od základního kola. Postupem do finále totiž získáte možnost účastnit se velice užitečných seminářů v rámci soustředění finalistek."


Jaké byly Tvé pocity, když jsi se dozvěděla, že jsi dosáhla na metu nejvyšší?

"Štěstím mě tekly slzy a nešlo to zastavit. Bylo to nádherné. Přála bych každému, aby tento pocit mohl zažít."


Kam dál bys chtěla v tancování dojít?

"Jsem zatím na začátku a i nadále se chci v tanci zlepšovat a získávat nové zkušenosti, vystupovat a tím rozdávat radost z tance, tvořit nové choreografie a účastnit se tanečních soutěží doma i v zahraničí. Žádný konkrétní větší cíl jsem si zatím ještě nestanovila, ale brzy to napravím. :-)"


Mileno, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně úspěchů a radosti v tanci i v soukromém životě!

MISS ORIENT
 
Redakce Tance.cz
 
23. 11. 2010
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip