MISS ORIENT na kouzelném koberci

 
Patří k sobě MISS ORIENT na kouzelném koberci snad něco víc než luzná orientální tanečnice v budoáru plném úžasných, ručně tkaných, pohádkově krásných arabských koberců?
Koberec provázel člověka v Orientu po celý život. Vymezoval posvátný prostor k modlitbám, zdobil dům, sloužil k osobnímu pohodlí, vytvářel jeho obydlí. Byl a je nepostradatelnou součástí jeho života. Výroba ručně vázaného koberce vyžaduje od vazače (řemeslo se dědí z pokolení na pokolení) zručnost, preciznost, trpělivost a lásku ke svému řemeslu. Výsledkem je malé umělecké dílo.

Proto není divu, že se finalistky MISS ORIENT rády nechají unést magickou atmosférou „létajících“ koberců a podtrhují svou krásu těmito typickými symboly orientu. Kdokoliv z laskavých čtenářů se může přesvědčit, že koberce firmy Bakero (www.koberce-bakero.cz) jsou nádherné a člověku přijde na mysl, jestli se opravdu pod rouškou tmy nevydávají na noční lety do Bagdádu. To asi ne. Pro takovou krásu by na obloze dnešního Íráku, asi místo nebylo. Pro snění ale prostor rozhodně je.

Stačí si takový kousek prostě pořídit domů. Tedy, orientální tanečnici – to bude asi oříšek, ale perský, ručně tkaný koberec z Bakera můžete mít třeba hned.

http://missorient.cz
http://www.koberce-bakero.cz
 
Redakce Tance.cz
 
2. 6. 2011
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip