Festival Let’s Dance 2012: tradiční, ale stále něčím nový…

 
Od 26. do 29. července 2012 proběhne již 7. ročník Let’s Dance Prague International Festivalu, který nabídne zaručené akce známé z minulých let: soutěž v orientálním tanci i ve flirt dance, videosoutěž a fotosoutěž, Otevřenou taneční scénu s prodejním Bazaarem, velkolepou show Gala Oriental a samozřejmě spoustu tanečních seminářů.
Novinkou letošního ročníku je úprava soutěže profesionálních orientálních tanečnic, díky níž se soutěž nově nazvaná Let’s Dance Prague Oriental Competition posune na světovou úroveň. Ze soutěže vzejdou čtyři vítězky z kategorií sólistů a čtyři vítězné skupiny, které budou mít jedinečnou příležitost zatančit na show Gala Oriental společně s největšími hvězdami festivalu.

Těmi hvězdami letos budou světové špičky orientálního tance. Pozvání na festival přijala brazilská tanečnice Lulu Sabongi, Shalymar z Německa, Jamilah s Polska a Zaghareet ze Slovenska, která na festival přijíždí jako vítězka loňského ročníku Soutěže profesionálů v orientálním tanci na festivalu Let’s Dance 2011. Zajímavým hostem je také mladý francouzský tanečník Illan Riviere, jehož umění tribal stylu si návštěvníci vychutnají na čtyřech seminářích a samozřejmě také na show Gala Oriental.

Sobotní Gala Oriental bývá vždy absolutním vrcholem celého festivalu i celé taneční sezóny. Letos si organizátoři připravili opravdovou perličku v podobě jedinečného vystoupení hvězd českého orientálně-tanečního nebe. Poprvé v historii orientálního tance v Čechách ve společné choreografii vystoupí Eglal, Katka Krejčová, Badriyah, Mona, Karolina Idrisová, Latifah, Šárka Martináková, Sahar, Sheyla a Mirka Gebouská. K vidění bude více než dvacet vystoupení a kromě orientálního tance se představí i tribal, indický tanec nebo balijský tanec.

Celý festival bude uzavřen velkou afterparty v neděli 29.7.2012, kterou zahájí čtvrtý ročník Soutěžní přehlídky ve flirt dance a horká novinka festivalu Pole Battle - soutěž tanečnic na tyči. Skutečně originální podívaná se spoustou zábavy a především ženského půvabu se uskuteční v příjemném prostředí pražského P.M. clubu.

Vstupenky na všechny akce je možné zakoupit na pobočkách Centra Tance nebo rezervovat na e-mailu info@letsdance.cz. Kompletní program festivalu najdete na www.letsdance.cz.

Fotogalerie k akci:
Lulu Sabongi
Illan Riviere
Gala Oriental
Soutěžní přehlídka ve flirt dance

 
Redakce Tance.cz
 
18. 6. 2012
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip