Městečko Open air, folklor tak i jinak

 
Hudba, tanec, zpěv, zábava pro dospělé i pro děti – vše venku na čerstvém vzduchu a k tomu ještě občerstvení! To je přece skvělý nápad! Přijďte strávit příjemné nedělní odpoledne do Přerova nad Labem!
KDY: Neděle 16.6. od 14:00
KDE: Přerov nad Labem

Myšlenka vystoupení pod otevřeným nebem se zrodila téměř před dvaceti lety v přerovském souboru Dykyta a v roce 1992 byla i zhmotněna folklorním festivalem Polabský Kolovrat. Podařilo se tím vytvořit tradici úspěšných představení naplněných folklorem nejen českým a moravským, ale i zahraničním, např. z Dánska a Norska. Tyto slavnosti lidového umění se ve Skanzenu Přerov nad Labem udržely po krásných osm let.

V současné době se podařilo uvést původní myšlenku do nového života a otevřít tak budoucnost dalším ročníkům festivalu na volném prostranství s „ochutnávkou“ folkloru nejen z Čech, ale i z jiných koutů světa. Cílem Městečko Open air je přiblížit široké veřejnosti rozmanitost a pestrost lidového umění, představit divákům tradiční hudbu, tance a zpěvy naplněné moudrostí a vtipem.

Letošní Městečko Open Air v Přerově n. L. bude speciální! 3.ročník je totiž i oslavou 25. výročí založení souboru Dykyta. Čtvrt století úspěšného fungování přece už má svou váhu a zasluhuje si pozornost.
Přípravě programu věnujeme maximální péči a již nyní můžeme prozradit, že bude skutečně poutavý a pestrý. O zábavu diváků se kromě Dykyty postarají i naši hosté, kterými budou významný folklórní soubor Lipka z Pardubic (tedy také z Polabí), dále přední amatérský divadelní soubor z Toušeně a již tradičně také Dětský folklórní soubor Šáteček. Všechny soubory mají bohaté zkušenosti s vystupováním po celé ČR i v zahraničí a za dobu své činnosti nasbíraly mnohá ocenění. Pardubickou Lipku možná má někdo z vás v paměti jako jednoho z účinkujících na 1. ročníku Polabského kolovratu, který v minulosti (1992 -1999) probíhal ve skanzenu.
Věříme, že tato atraktivní nabídka přiláká do hlediště spoustu diváků. Byla by škoda přijít o zajímavou odpolední akci, která bude na závěr korunována překvapením, jaké tu ještě nebylo! Určitě vám vše ještě připomeneme a budeme šířit informace prostřednictvím plakátů, letáčků apod.

Více zde: www.mesteckoopenair.cz
 
Redakce Tance.cz
 
17. 5. 2013
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip