Pohádková tanečně-divadelní show orientálních tanců se představí v Praze

 
Již tuto sobotu máte možnost shlédnout unikátní pohádkové představení plné orientálních tanců. Rozhodně to bude stát zato! Proč?
Představení Dreams Come True vypráví o dobrodružné cestě malé holčičky, která díky pohádce, kterou ji vypráví tatínek, sní o krásných orientálních tanečnicích a hledá ztracené korále své maminky, které jsou symbolem pro její uzdravení. Během své cesty potkává mnoho tanečnic, které se divákům představí v rozmanitých stylech orientálního tance: tanec s hedvábnými vějíři, tanec se závojem, tanec s křídly Isis, tanec se šavlemi, hip-hop fusion, akrobacie, voi poi, tanec s péřovými vějíři či tribal. Nebudou chybět ani folklórní styly orientálního tance – např. shaabi, iskanderani nebo khaleegy a také klasický styl orientálního tance, zaar nebo drum solo.

Autorsky a režijně projekt uchopila Katka Krejčová – jedna z protagonistek orientálního tance v ČR, která působí jako herečka, zpěvačka a tanečnice. V současnosti hostuje v Městském divadle Brno, je uměleckou ředitelkou mezinárodního tanečního festivalu Let’s Dance a zároveň je lektorkou a choreografkou orientálního tance v Centru Tance. Na otázku co pro ni její projekt znamená odpovídá: „Miluji tanec. Ale ne ledajaký. Miluji orientální tanec. Mým cílem je tvořit umělecky krásné taneční projekty, které mají příběh, myšlenku a srdce. A proč? Protože naše srdce bije pro orientální tanec.“

Projekt Drams Come True divákům umožní nahlédnout do světa půvabných orientálních tanců a všech jeho podob. Těmto tancům pak lépe porozumí skrze pohádkový příběh a hudbu mnoha barev a podob. Kromě Katky Krejčové se na pódiu představí také Latifah, Pavlína Skalská, Shanelah, David Katolický a dalších 18 tanečnic z celé ČR.

Divadelně-taneční projekt Dreams Come True osloví určitě nejen Vás, ženy. „Stereotyp, že je břišní tanec určen jen jim, platí spíše tady v Evropě. Třeba v Egyptě běžně tancují muži. Většinou se ale věnují spíše folklornímu stylu“, dodává David Katolický, jeden z protagonistů show. Příběh je tedy určen všem – rodinám, především dětem a divákům, kteří vyhledávají pestré taneční show v nádherných kostýmech. Pojďte se spolu s námi vypravit do magicky pohádkového světa orientu!

Projekt pořádá sdružení Art Bellydance ve spolupráci s Centrem tance a Kulturním centrem Novodvorská.
Podrobný program včetně informací o vstupenkách najdete na www.artbellydance.eu nebo na webu KC Novodvorská www.kcn.cz.

 
Redakce Tance.cz
 
25. 3. 2014
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip