SALSA & SAMBA – Kam za těmito tanci v Praze

 
Nemusíte jezdit za oceán. I v Čechách se těší tyto tance stále větší popularitě. Když se řekne salsa, tak si někteří představí tanečníky v objetí, kteří jsou zcela zahleděni do sebe a smyslně kolem sebe krouží a různě se protáčí. Pozorovatel v momentě ztratí přehled o tom, která ruka patří tanečnici a která tanečníkovi a kdo udělal poslední krok. Jen vnímá, že to, co se před jeho očima odehrává, je nádherně neskutečné. Samba hýří barevností tanečníků, kteří se představují při každé karnevalové estakádě v novém a zcela originálním oblečku. Duhoví tanečníci překypují energií a smíchem a jen málokdo dokáže odolat svodům dovádivých rytmů.
Který z tanců si vybrat?
... něco k salse …
Je mnoho druhů salsy. Přesněji řečeno existuje tolik druhů salsy, kolik je tanečníků a lektorů, kteří salsu tancují a učí. Prakticky se však nečastěji setkáte v našich podnebních podmínkách se salsou kubánskou a nebo se salsou L.A.. Původem salsy jsme se zabývali v článku „Salsa“.

… něco o sambě …
Brazilská či karnevalová samba je energický tanec, při kterém se tanečníci pohupují na pološpičkách a v kolenou. Vrcholem tanečního umění je však rozkmitat tělo, maximálně uvolnit svaly až do úplné extáze v tzv. batucadas. O sambě jsme se zmiňovali v článku „Tanec samba a jeho historie“.

Oba tance se mohou tancovat v páru, ve skupině i sólově. Oba jsou energické, smyslné a nechybí jim i nádech romantiky. Trendem je navštěvovat kurzy, kde se vyučují tyto tance jako sólové – for Ladies. Příčina této taneční etapy je způsobena především tím, že je u nás stále přebytek poptávky po tancích u ženské části populace a muži si hledí jiných koníčků a zálib. Nicméně i takové lekce pro dámy mají své kouzlo a praktické využití. To, co se na lekcích tance naučíte, můžete například uplatnit na klubové párty. Do klubů nechodí jen dámy, ale také muži ( i ti z horkou krví), a jak víte z lekcí salsy a samby, správný partner svou partnerku vede, není však usurpátor a nechá svou tanečnici zazářit v tanečním partu, který se označuje jako Ladies Shines.

A kam za sambou a za salsou v Praze?
Pokud chcete zazářit na parketu, ale ještě jste se tanci salsou a sambou neseznámili, pak doporučujeme navštívit alespoň nějaký seminář nebo celý kurz – samby či salsy. Dobrých lektorů v Čechách, kteří jsou jednoduše dostupní, není mnoho. V našich tipech naleznete lektory, kteří nás něčím zaujali, tzn. navštívili jsme jejich lekce. Jsou to tanečníci a zaujali nás i jako lektoři. Každý z nich má svůj osobitý přístup.
Salsa – Ladies Styling: Míša Vrabcová
Kubánská párová salsa: Vlada Olafa
Klubová párová i nepárová Salsa: Michal & Daniela - S.E.C.S. Salsa Team
Samba – Karneval sólo: Evička Procházková

Ti, co již salsu nebo sambu tančí, vědí, kam se přihlásit :o).

Chcete-li se jen přijít podívat, jaká je samba a salsa, pak nevynechejte sobotní BRAZILSKO-KARIBSKOU PÁRTY v klubu Tropison 14. ledna od 21:00.
 
Alyx
Praha
 
11. 1. 2006
 

 
 
Komentáře k tomuto článku: Datum  Autor  Předmět
21.1. 17:15 marketa a oyoka - prázdný -
 


Zobrazit všechny komentáře
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip