Míše stačí říct SALSA a už tančí

 
Míša chtěla tančit již od doby, co začala chodit. Rodiče nejprve mysleli, že půjde v jejich judistických šlépějích, ale Míša měla svou hlavu a prosadila si tanec jako svého koníčka. Rozhodla se správně a určitě se mnou budete souhlasit poté, co ji uvidíte tančit, že pro judo by ji byla škoda. Chtěla být baletkou, ale osud ji přihrál do cesty salsu … a byla to láska na první pohled :o).
Jak jste se k tanci dostala?
No asi takhle … Když mi byly 4 roky, oznámila jsem mamče, že budu baletkou. Tenkrát mi připadalo samozřejmé, že když jsem se rozhodla, tak to tak bude ! A jelikož jsem byla dítě trvdohlavé až umíněné (tvrdohlavost mi zůstala, z naivity pomalu vyrůstám :o)) mamče nezbylo – k její velké lístosti, neboť je z rodiny špičkových judistů - než mě přihlásit do všech kurzů v Plzni, které měly cokoli společného s tancem. A tak jsem začala v přípravce souboru scénického tance, vzápětí se připojila moderní gymnastika. Jenže to pořád nebyl balet …
Asi o dva roky později mi na procházece městem náhoda přihrála do cesty plakát oznamující konkurz do baletní školy divadla J. K. Tyla. Ačkoli konkurz již proběhl, moje odvážná maminka (fakt jsem byla dost otravná) neváhala a šla se zeptat, jestli by mě nevzali dodatečně. Profesorka Milada Papežová si mě tam nechala hodinu „ na pozorování“ a k mému obrovskému nadšení mi dovolila se do ročníku připojit. K scénickému tanci a moderní gymnastice se tak konečně přidal balet (a postupně je také vytlačil).
Následujících mnoho (asi 13) let jsem strávila na trénincích, závodech, vystoupeních, představeních a podobných akcích. Občas jsem musela přejíždět taxíkem, abych všechno stihla :o)). Ta základní a potom střední škola tam byly jaksi omylem :o).
A tímto děkuju Bohunce Mejcharové za úžasná léta strávená pod jejím tanečním vedením.

Proč jste si vybrala právě salsu?
Já myslím, že salsa si vybrala mně :o). Když jsem odešla studovat do Prahy a nemohla dojíždět na každodenní tréninky do divadla v Plzni (což jsem samozřejmě obrečela), hledala jsem „ coby“. Znovu jsem se zapojila do moderní gymnastiky, protože moje bývalé konkuretky a já jsme se náhodou sešly v tu samou dobu na téže škole. Jenže škola za pět let skončila a já znovu nevěděla, co dál.
Použila jsem tedy moderní metody – hledala na internetu. Objevila jsem kurz salsy – v té době jsem nevěděla, o co jde – tak jsem se tam šla podívat. No a byla jsem nadšená – z charakteru tance, hudby, stylu, zkrátka ze všeho.

Jak dlouho se tomuto tanci věnujete?
Já vlastně nevím. Vzpomínám si ještě matně na první pražský salsafestival, no a letos je pátý.
Začala jsem navštěvovat pravidelné kurzy a pak se stala členem SECS salsa teamu. Moje zapojení do salsy a nadšení z ní získalo nový rozměr. Tréninky, příprava choreografií, prestižní mezinárodní festivaly, komerční vystoupení … Škoda, že člověk taky musí chodit do práce :o).

Proč je salsa někdy označována jako „hříšný tanec“ ?
Nevím. Není hříšná. Je přesně taková, jak ji cítíte a ztvárníte. Já ji vnímám jako velmi svobodnou a nespoutanou.

Jaký druh salsy vyučujete?
Čerpám z mnoha zdrojů, nejvíce asi ze salsy LA, Londýnské, Newyorské. Mě na salse fascinuje její variabilita. Každý tanečník má svůj osobitý styl, což mi připadá úžasné. Salsa tak může být jakákoli, romantická, dravá, velmi smyslná, jemná …. a nic z toho není ani horší, ani lepší.

Komu byste salsu doporučila?
No přece úplně všem. Ale moje zkušenosti říkají – ať tancuje kdo chce, co chce, hlavně ať z toho má radost :o)).

S Michaelou se můžete setkat na seminářích a na kurzech salsy - Ladies styling v Praze, v Plzni a v Brně. Prozradila, že se chystá udělat i semináře párové salsy společně s úžasným partnerem Milanem.
 
Alyx
Praha
 
8. 2. 2006
 

 
 
Komentáře k tomuto článku: Datum  Autor  Předmět
29.1. 00:12 Lenka Nosková touha tancovat
31.1. 21:12 Péťa Jaká Míša
1.2. 21:29 Alyx to Péťa
2.2. 12:32 Michaela Karchnakova - prázdný -
7.3. 13:15 Hana KURZ SALSY???
30.8. 20:31 m - prázdný -
23.10. 17:25 silvie dotaz
29.11. 12:17 Šárka - prázdný -
 


Zobrazit všechny komentáře
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip