Rozhovor s Martinem Štullou z D.C.K.

 
Na začátku března oslaví Dancing Club Kolín své sedmé narozeniny.. Prioritou této zatím desetičlenné taneční a westernové skupiny jsou country tance, Line dance a různé westernové dovednosti. Vyzpovídali jsme proto vedoucího a managera souboru Martina Štullu co plánují v nejbližší době.
Začneme od začátku… Kdy jsi začal tancovat?
Dlouhý příběh….V deváté třídě jsme měli předmět „Kultura pohybu a tanec“ a tam to vše začalo. Později jsem tancoval v 15. pěším pluku US (parta kamarádů zajímajících se o ame-rickou občanskou válku) a v roce 97 jsem spoluzakládal TCS Cumballe a o dva roky později (v roce 1999) jsem založil s několika kamarády Dancing Club Kolín.

Kolik vystoupení má Dancing Club Kolín už za sebou a před jakým publikem se cítíte nejlépe? Nebo kde byste vystupovali nejraději?
Skoro za sedm let jsme hostovali asi na sto společenských událostech, počet našich jednotlivých vystoupení dosáhl něco okolo 260 (na některých akcích třeba pro děti se vystupuje několikrát za den). Většinou se jedná o pětiminutová předtančení.
Příjemně se cítíme před jakýmkoliv publikem, které nám dokáže zatleskat a ocenit či zkritizovat náš výkon. Kde bychom vystupovali nejraději? Každá akce má svou atmosféru, nejde říci zda tu či onu.

Slyšeli jsme, že často vystupujete a to většinou mimo Kolín. Co všechno dokážete pořadatelům nabídnout? Máte vůbec čas na tréninky a nácvik nových produkcí?
Je pravda, že na nás Kolín trochu zapomíná. Na tréninky se čas musí udělat vždycky a pro pořadatele můžeme nabídnout ukázky nebo choreografii Line dance a dále pak ukázky pistolnického žonglování.

Pistolnické žonglování? S tím vystupují jen kluci nebo i děvčata, která se zhlédla ve slavné pistolnici Calamity Jane? Co to obnáší?
Pistolnické žonglování zkouší jedna členka. Nikdo jiný se zatím neodvážil zkusit zatočit na jediném prstu s koltem, který váží něco okolo 1 kg. K tomu bychom chtěli přidat i práskání bičem na cíl či trikové lasování – to už bude pro dívky schůdnější.

Co považujete za svůj největší dosavadní úspěch?
Nejvíc si ceníme účinkování na Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata 2003 před zlatokopy z Čech, Slovenska, Francie, Polska, SRN, Rakouska a letos je to pozvánka do Německa na 1. České pivní slavnosti v Possendorfu.

A na závěr nám určitě poodkryjete plány do budoucna?
S mojí přítelkyní Janou (mimo jiné i choreografkou D.C.K.) připravujeme samostatnou Line dance show a se skupinou vystoupení s klasickými country tanci. Dvě dívky secvičují mexické tance ála D.C.K.
Dále bychom chtěli vše spojit v jeden celek a mít pásmo o délce okolo 20-25 minut, jako variantu vystoupení.

Děkujeme za rozhovor.
 
Redakce Tance.cz
 
8. 3. 2006
 

 
 
Komentáře k tomuto článku: Datum  Autor  Předmět
27.3. 01:13 Jakub Nebojsa nějaký kontakt???
23.6. 10:16 Jana Břečková kontakt
18.4. 21:36 Martin Štulla kont
 


Zobrazit všechny komentáře
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip