Tančím i ve spánku, říká Klára Svobodová

 
Klára patří letos ještě mezi náctileté tanečnice. Připravuje se na maturitu a následně na přijímačky na vysokou školu. Tančí, vystupuje se skupinou W8, která doprovází R´n´B zpěvačku Victorii, podílí se na tvorbě choreografií, vede semináře a kurzy ve stylu street dance, hip hop, R´n´B v Praze ... a je pořád v pohodě :o)!
Kdy jsi začala s tancováním?
Jako 6 letá jsem začala chodit na moderní gymnastiku a sportovní aerobic.
Ve 12 letech jsem se po konkurzu dostala do TS Echo Praha, kde jsem strávila 5 let během kterých jsem poznala spoustu báječných lidiček, získala mnoho tanečních zkušeností, jezdila po různých závodech a soutěžích (hip hop, disco dance, show formace) a nakonec odešla :).

Takže to byl slibný rozjezd. Co děláš teď?
Nyní 2 roky působím v přípravce taneční skupiny IF (streetfunk, jazz, hip hop...) pod vedením výborné tanečnice, choreografky a trenérky Leony "Qaši" Kvasnicové, která je pro mě jedním z mých tanečních vzorů. (Dalším je např. má kamarádka a jedna z nejlepších hiphopových tanečnic u nás Melánie Kasenčáková, nebo francouzská b-girl tanečnice Sofia).
Také působím v taneční skupině W8, kterou jsme založili společně s mými kamarády, a která nyní mimo jiné tanečně doprovází R´n´B zpěvačku Victorii. A nově jsem začala učit pro COT v Praze.

Co pro tebe znamená tanec?
Bude to znít jako klišé, ale tanec je pro mě vším. Neznám lepší pocit, než když po náročných hodinách tréninku jdete na závody, battle nebo vystoupení a máte úspěch. Hrozně vás to posune dopředu.

Jak nejraději trávíš volný čas?
Na tréninku. :) Když mám volno, což se v poslední době stává velmi málo, tak se hlavně učím, letos totiž maturuji. Ale raději trávím čas se svým přítelem a kamarády. Zajdeme třeba na bowling, motokáry, zatancovat si do klubu nebo o volných víkendech jezdíme na golfový ranč u Liberce.

Jak se udržuješ v kondici?
2x týdně trénuji v přípravce taneční skupiny IF pod vedením úžasné trenérky a choreografky Leony "Qaši" Kvasnicové a zbylé dny trénuji s naší skupinou W8. Také chodím na různé semináře a open classy různých zvláště hip hopových tanečníků, hlavně zahraničních. Jsou sice hodně drahé, ale když si zatrénujete s tanečníkem, který dělá choreografie Missy Elliot, Usherovi a dalším, tak to stojí opravdu za to.
Mým oblíbeným zimním sportem je lyžování, snažím se na hory jezdit co nejčastěji. A od jara jezdím hrát golf. V létě se chystám na Street dance kemp, což je týdenní taneční kemp, kde učí přední světoví taněčníci od slovenské Melanie Kasenčákové, brazilské Catariny Diaz, švédů Mario, Dawe, Pierre, slovinského Željka a Jerneje, až po francouzského Dedsona a dalších...

Kde získáváš energii?
Snažím se co nejvíc spát. Zkoušela jsem i jógu, ale není to nic pro mě ... (málem jsem na té hodině usnula).

A jak se díváš do budoucna?
Jedním z mých snů je odjet na čas do Paříže a studovat zde na Americké univerzitě obor bankovnictví, ekonomika a finance. A samozřejmě se dále věnovat a zdokonalovat v tancování.
Druhým je zkusit své štěstí v Americe, Mekce všech hip hopových tanečníků.

 
Redakce Tance.cz
 
31. 3. 2006
 

 
 
Komentáře k tomuto článku: Datum  Autor  Předmět
1.4. 20:48 smallsunny Můžete mi prosím poradit?
2.4. 19:32 Moderní tanec pro zábavu
12.4. 18:27 Kaťka Dotaz:-)
1.9. 09:54 Em:pe Re: Kaťka
11.9. 15:37 Lucka - prázdný -
11.9. 16:24 Alyx - prázdný -
17.9. 03:01 kaminska Dotaz
17.9. 16:47 Alyx Hip Hop pro každého - to Lucka
23.11. 08:17 Malvina Dotaz
25.11. 11:02 Kateřina to Malvina
13.6. 14:37 Bboy JACK street dance
14.6. 14:13 Barušky hip hop & R'n'b
13.9. 20:51 Bohdinka Hip hop
14.9. 09:31 to Bohdinka Hip Hop, Funky, R´n´B, Break Dance
7.10. 13:52 Mati DOTAZ
17.10. 17:17 Mati - prázdný -
18.5. 12:54 veronika dotaz
2.6. 17:52 kaja kurz
 


Zobrazit všechny komentáře
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip