SENEGAL meets PRAGUE 2006

 
Občanské sdružení AFRICKÝ DŮM si Vám dovoluje představit projekt „SENEGAL meets PRAGUE 2006" aneb "DĚTI ZE SAINT-LOUISKÉ ULICE" v divadle PONEC 6. srpna 2006 od 19:30h.
Jedná se o tanečně-hudební představení v duchu tradičního a současného afrického tance, hudby a zpěvu. Večer bude spojen s prodejní výstavou a aukcí fotografií pořízených z cest po Senegalu a Gambii 2004 – 2006. Výtěžek z představení a aukce bude věnován veřejné škole MERE-RUE sdružující děti žijící na ulici v Saint-Louis / Senegal.

MERE-RUE /Maison d‘ Encadrement et de Reinsertion des Enfante de la Rue v Saint-Louis Senegal = Dům ochrany a integrace dětí z ulice v Saint-Louis Senegal/ se nachází ve městě Saint-Louis/Senegal a je veřejnou školou pro děti žijící na ulici, které jsou osiřelé, chudé s existenčními problémy a často nakažení virem HIV. Vedením školy je pověřen Pap Sow Samba - profesor zeměpisu a historie, který společně s dobrovolnými místními a zahraničními učiteli učí děti nejen základům čtení, psaní, matematiky, ale i vypravěčství, tancům, zpěvu a hře na tradiční africké nástroje. Děti jsou zde také seznamovány se základními pravidly hygieny a zdravotní péčí.

Občanské sdružení AFRICKÝ DŮM bylo založeno v roce 2005 po návratu ze studijní cesty po Senegalu. Iniciátorem vzniku byla Hana Geroldová absolventka UK – afrikanistika, společně s Jaroslavou Haškovou – taneční/hudební skupina TiDiTaDe a Kristýnou Daňkovou – tanečně/hudební skupina TiDiTaDe. Kromě pořádání mezinárodních tanečních stáží v České republice a Senegalu je hlavním záměrem sdružení přispívat k seznamování s africkou kulturou a uměním.

ÚČINKUJÍCÍ:
Ciré Béye a Kaolack - Pape Ibrahima NDiaye /Senegal/ - tanečníci z dance company JANT-BI L´Ecole de Sable de Germain Acogny www.jant-bi-acogny.com
Libasse Gaye a Mor Dieng /Senegal/ – perkusionisti
Ephraim Goldin /Kanada/- vokalista a perkusionista / Plazma, Hermakuti, Šamani Bend with Pavel Klikar, Rhytm Spirits, Dunumba, Monika Načeva, TiDiTaDe, Nana Zorin, Hypnotix, Yvonne Sanchez and Brazilian Mood/ aj.
Papis - Pa sait Nyass /Gambie/ - perkusionista (Tchikuna)
TiDiTaDe: www.tiditade.cz
Ba-to-cu: www.batocu.cz
Monika Rebcová: www.afrotanechudba.cz
Yellow Sisters: /Lucie Hawa Goldin , Léňa , Bára, Tony Nyass/ = čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři duše, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami.

PROGRAM:
19:00 - 19:30 - koncert skupiny YELLOW SISTERS / předkapela
19:30 - 22:00 - tanečně/hudebně/divadelní představení - Ciré Béye a Kaolack (dance company JANT-BI L´Ecole de Sable de Germain Acogny/Senegal) TiDiTaDe, Ba-to-cu
22:15 – 23:00 aukce vystavených fotografií
Prodejní výstava fotografií z Gambie a Senegalu, umístěná v kuloárech Divadla Ponec bude probíhat od 6.8.- 30.8. 2006.

WORKSHOPY:
Africký dům také připravil 5-ti denní taneční workshop afrického tance a contemporary dance.
10.-14.7.2006 - Pod Juliskou 2, Praha 6 Dejvice /18:00- 22:00/

PRODUKCE:
o.s. AFRICKÝ DŮM
Jaroslava Hašková T: 608 770 582, E: jarusi@seznam.cz
Kristýna Daňková T: 774 789 082, E: kristyna.kiki@centrum.cz

 
Redakce Tance.cz
 
8. 6. 2006
 

 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip