Dámy, zatančete si sólo!

 
Začne hrát hudba a hned se vám cukají boky, vlní paže, nohy podupávají rytmus a rozsvítí se vám oči slastí? To jsou příznaky, které rozhodně nemají nic společného s nemocí, ale s chutí tančit, vnést se na parket a ponořit se do víru tance a hudby. Je dávno pryč doba, kdy na tanec byly potřeba vždycky dva lidé. Teď jsou v módě jiné trendy. Emancipace se dostala i na taneční parket a dámy si mohou vybrat z kurzů typu lady dance, ladies shines, ladies styling přesně ten tanec, který se jim hodí do šatníku, k očím nebo k jejich životnímu stylu.
Jak to dnes vypadá s muži?
Mužskou část populace můžeme rozdělit na dvě části. Na ty, kteří tančí rádi a na ty, kteří netančí vůbec. Bohužel, většina mužů je v té netančící části. Zdůvodňují to různě, ale je to vždycky stejné.

Jaké jsou ženy?
Ženskou část populace můžeme rozdělit na tři části. Na ty, které tančí rády a mají s kým, na ty, které tančí rády a nemají s kým a na ty, které netančí. V tomto případě je nejvíc zastoupena část žen, které tančí rády a nemají s kým. A tady vidíme velký nepoměr. Tančících žen je hodně a tančících mužů tak žalostně málo.

Důvody asi nemá smysl rozebírat, muž si vždycky důvod najde, když něco nechce. Lepší bude povídat si o možnostech pro nás, které tančíme rády a nemáme s kým. Naštěstí se v poslední době množí kurzy sólo pro ženy. Nabídka je široká… salsa, latinskoamerické tance, hip hop, R´n´B, flamenco, flirt dance, samba, afro, step, moderna, jazz dance … Téměř vše na co si vzpomenete.

Možná si říkáte, že tančit sólo je otrava. Člověk se nemá o koho opřít, s kým flirtovat, koho svádět tancem. Ovšem tak zlé to není. Sólový tanec má hlavně spoustu výhod. Nemusíte nikoho přemlouvat, když si chcete jít zatančit a můžete tančit kdykoliv se vám bude chtít, nikdo vám nešlape na špičky, poznáte spoustu nových přátel, dostanete se i do prostředí, kam byste svého muže jen těžko dostala. Můžete si dokonce i vyzkoušet vystoupení před publikem na některém z večírků škol, které tyto kurzy nabízí…

Je pravda, že na lekcích můžete svádět většinou jen sama sebe v zrcadle. Ale některé tance pro ženy učí i muži a to je navíc velká legrace. A upřímně, vůbec u toho nevypadají divně. Naopak jsou to veselé kopy a dokáží udělat z hodiny báječný relax. Navíc, když vyrazíte do víru nějaké párty, zazáříte s pohyby a krokovými variacemi naučenými na lekcích. Tak proč to nezkusit? Probudíte v sobě endorfiny, najdete nové přátele, na hodinu vypnete z každodenních starostí, vytvarujete si postavu a třeba i spálíte nějaké to deko. Vždyť tanec je ta nejzábavnější forma pohybu. Kde jinde si můžete nechat hrát hudbu, kterou máte rády a učit se na ní báječné pohybové variace?

Pokud ve vás zahlodal červíček naděje, že vaše staré taneční boty ještě nejsou úplně zbytečné, vytáhněte je, přihlaste se třeba do některého z mnoha kurzů či seminářů Centra Tance a užijte si ten fantastický pocit, když jste jen vy, parket a skvělá hudba… Přejeme vám hodně radosti z tance!

 
 
20. 10. 2007
 
 
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip