Rozhovor s Lenkou Zychovou, 2. místo v Orientálním tanci na Let´s Dance 2008

 
Lenka Zychová – okouzlující a tajemná zároveň. Když přichází na pódium, muži přestávají dýchat a ženy chtějí být jako ona. Nezapomenu na příhodu, která se odehrála na brněnském večírku. Zvukař, který uviděl Lenku v kostýmu, to prostě musel jít rozdýchat ven a nemohl pak zastat svoji práci.
Ovšem, když Lenku potkáte na ulici, vidíte obyčejnou něžnou holku za clonou dlouhých vlasů. Výjimečnou ji činí právě orientální tanec. Povedlo se jí zaujmout zahraniční porotu soutěže v Raks Sharqi na letošním festivalu Let’s Dance a tak jsem se rozhodla zeptat se nové vycházející hvězdy na pár věcí.

Leni, jak dlouho ses na soutěž připravovala?
Bohužel jsem nemohla přípravě na soutěž věnovat tolik času, kolik bych si přála. Těsně před soutěží jsem totiž měla více jak 2 týdny dovolené, při které jsem nebyla schopna často trénovat. Ale možná právě proto jsem měla dostatek inspirace a kdykoliv jsem měla chvilku volna, věnovala jsem se tanci. Také před touto dovolenou jsem neměla mnoho času, protože jsem se v té době připravovala ke státnicím z astrofyziky.

Státnice z astrofyziky? Co dívku, jako jsi Ty, přivedlo ke studiu takového oboru? Máš již nějakou představu o svém budoucím povolání?
Ke studiu astrofyziky jsem byla rozhodnuta již ve svých třinácti letech. Měla jsem v té době vlastní dalekohled a také jsem měla prostudované snad veškeré knihy o vesmíru, které byly dostupné. Astrofyzika je překrásný vědní obor, který mě fascinuje, a jsem velmi ráda, že na škole máme tak perfektní vyučující! A mé budoucí povolání? Tanečnice, která popularizuje astronomii :o) Ještě nevím, nechávám tomu všemu čas.

Tancovala jsi cizí nebo svoji vlastní choreografii?
Samozřejmě vlastní choreografii. Ráda se učím cizí choreografie, jelikož tak si lze osvojit nové kombinace a tanečnici se tak nabízí nový pohled na vnímání či interpretaci hudby. Co se ale týče vystupování resp. soutěží, je dle mého názoru vhodnější vystoupit s vlastní choreografií, protože tímto představíte divákům sama sebe, svůj tanec a své pojetí hudby, na kterou tančíte.

Měla jsi před porotou trému?
Popravdě řečeno, trému jsem vůbec neměla, spíše jsem se těšila. Je pravda, že ze začátku jsem byla nervózní, ale ne z toho důvodu, že bych se bála poroty, spíše jsem měla strach ze svého závoje, který se velmi rád zatrhává o kostým. A každá tanečnice ví, jaké nepříjemnosti mohou tímto nastat. Ale po odhození závoje jsem si tanec jen a jen užívala.

Který porotce Ti byl nejsympatičtější?
Všechny tři porotce mám velmi ráda a velmi si jich vážím. Téměř všichni v mém okolí vědí, že jedním mým, ne-li tím největším, tanečním idolem je pro mě Jillina. Když jsem ji viděla poprvé před třemi lety, její přístup k nám na semináři a její překrásný tanec mi tehdy dodal chuť pokračovat dále v tanci, se kterým jsem chtěla v té době skončit. Její živá vystoupení jsou pro mě jedním z nejkrásnějších zážitků v roce vůbec! A právě proto jsem byla moc ráda, že mohu před ní zatančit a že se po soutěži mohu dozvědět její názor na mé vystoupení.

Jaká atmosféra panovala v zákulisí? Cítila jsi rivalitu? Dávaly některé tanečnice najevo převahu?
Atmosféra v zákulisí byla pohodová, každá jsme měla dost práce, nalíčit se a upravit. Ale po většinu času se všechny soutěžící usmívaly a ani nebylo poznat, že se chystáme soutěžit.

Vyhrála jsi opravdu ve velké konkurenci a byla jsi jediná česká tanečnice na stupni vítězů. Jaký byl Tvůj pocit, když Tě moderátor vyhlásil jako vítězku 2. ceny?
Byla jsem moc ráda, samozřejmě. Ale v té chvíli jsem byla tak trochu mimo, jelikož jsem měla za sebou tančení na odpolední scéně, svoje soutěžní vystoupení a také vystoupení s Al Fayyum Dancers a skupinou lektorek COT Brno. Pro mě bylo nejdůležitější, že jsem si všechna vystoupení užila a zatancovala tak, jak jsem chtěla a tento pocit byl pro mě mnohem hřejivější než pocit při vyhlašování výsledků. To ale neznamená, že bych nebyla šťastná. Pro mne umístění v této soutěži znamená, že i porotci si mé vystoupení užili a líbilo se jim. Další krásný okamžik přišel následující den, když jsem se Jilliny ptala na její připomínky k mému vystoupení. To, co mi řekla, mě velmi mile překvapilo, ale nechám si to pro sebe :o).

Měla jsi v publiku nějaké mužské fanoušky?
:o) O žádných konkrétních nemám tušení. Můj jediný (a věrný) fanoušek byl v té době na služební cestě, ale přesto mi celou dobu držel pěsti a čekal na můj telefonát. Tím fanouškem je samozřejmě můj dlouholetý partner, který mě v tanci plně podporuje.

Jak dlouho se věnuješ orientálnímu tanci? Co Tě k němu přivedlo?
Teď v září to bude pět let. Plně jsem se ale tanci začala věnovat před třemi lety. A co mě k němu přivedlo? Jedna moje procházka z hudební školy, v té době jsem hrála na příčnou flétnu a byla jsem odhodlaná zároveň s vysokou školou studovat konzervatoř. Ale nakonec to byl tanec, kterému jsem dala přednost, přestože jsem měla velmi dobře našlápnuto v hudebním oboru. A kromě této procházky, při které jsem objevila letáček upozorňující na kurzy orientálního tance, to byla také moje neschopnost tančit a také moji spolužáci, kteří se mi smáli, že jsem dřevo. „Natajňačku“ jsem začala tyto kurzy navštěvovat. Bylo to pro mne velmi příjemné trávení volného času. Po přestěhování do Brna za vysokoškolskými studii a mým partnerem, jsem začala navštěvovat kurzy v CT Brno, kde se mi neskutečně rozšířily obzory a chytla jsem druhou vlnu zájmu. Ona to ani nebyla vlna, spíš tsunami, na které se vezu dodnes :o).

Děláš někdy domácí soukromá představení?
Myslíš tím pro rodinu a známé? Ne ne ne :o) Každý to po mě vyžaduje, i když jsem v pyžamu, ale když už by se mělo jednat o vystoupení, tak se vším všudy. Raději zvu známé na má veřejná vystoupení, než abych zatančila doma v obýváku. Je tam málo místa a křupe nám podlaha :o))).

Děkuji za rozhovor Olga Konečná

 
Alyx
Praha
 
26. 8. 2008
 

 
 
Komentáře k tomuto článku: Datum  Autor  Předmět
16.10. 01:18 uTvGfAeigNTO UJEvrfmCbPUHBniCDVX
17.10. 04:40 HIRHJdhTbQrlHuH VLfFkPCHhIZRjozsPe
 


Zobrazit všechny komentáře
 
Přidat komentář:
Jméno
E-mail
Předmět

Komentář
ověření
  pro odeslání příspěvku je nutné opsat kód v obrázku vpravo
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip