Irský tanec

 

Irské tance pro každého v Kulturním centru Vltavská

Tento kurz nabízí zájemcům vyzkoušet si mix irských tanců - tap dancing, irský step, set dancing, vytvoříte si i přehled o tanečních strukturách irských ceilí tanců, tradičních párových tanců, irském step dancingu, set dancingu a sean nós dancingu. Je určen pro dospělé a mládež od 12 let, páry nejsou podmínkou, vede jej Václav Bernard, zakladatel ...  » více »
 

Ohnivá noc!

Neděle 13.6. od 19:00 na Smíchovské pláži. Tuto noc uslyšíte každý krok! Temperament, pevný krok a svižné nohy odhalí při Ohnivé noci španělské krásky, klapající stepařky a irské tanečnice. K nim se přidají a dokážou, že tanec je velká hra přirozených pohybů tanečnice moderních tanců. I pouhý pohled Vám způsobí mrazení v zádech! Ladné a ...  » více »
 

LORD OF THE DANCE Tour 2008

LORD OF THE DANCE Tour 2008 Taneční představení Lord of the Dance slaví své úspěchy již více než 10 let. V dubnu 2003, při prvním uvedení v ČR, soubor beznadějně vyprodal dvakrát po sobě T-Mobile Arenu v Praze, následovala veleúspěšná turné po celé republice v letech 2004 a 2005.  » více »
Komentáře: 75
 

10 LET IRSKÉHO TANCE V ČESKÉ REPUBLICE

25. dubna 2007 se v pražské T-Mobile Aréně uskuteční oslava 10ti let irského tance v naší republice. Vystoupí zde nejlepší české soubory – hudební SHANNON a taneční RINCEOIRÍ a COISCÉIM.  » více »
 

Irský step v Městském divadle Brno

Úspěšná premiéra "vášnivého singspielu" Magická flétna je za námi a my se teď můžeme podělit o dojmy ze stepování na prknech profesionálního divadla. Je pravda, že ne každému amatérskému tanečníkovi, potažmo souboru, se podaří proniknout až za brány kamenného divadla a pro nás to je každopádně velká událost a neocenitelná zkušenost.  » více »
 

Barvy Irska v Pardubicích

BARVY IRSKA je ojedinělý irský tanečně-hudební projekt v Pardubicích. jedná se o dvouhodinový komponovaný pořad plný irské muziky a tance. Skvělou atmosféru v KD Hronovická v pátek 31. března dotvoří i občerstvení v irském duchu. V programu, který bude zahájen úderem 19 hodiny, bude irskou muziku zastupovat pražská skupina Shannon. Tanečních ...  » více »
Komentáře: 1
 

Dejvické keltování

Dvorana pořádá 13. července 2005 od 20.00 hod ve Vojenském klubu Kina Evropa, Vítězné náměstí 4, Praha 6 (stanice metra Dejvická) Dejvické keltování za účasti tří souborů skotských a irských tanců: The Dunsmuir Scottish Dancers (USA), Caledonian Club (ČR) a Rinceoirí (ČR).  » více »
 

Michael Flatley - Celtic Tiger

Michael Flatley - Celtic Tiger Nová show „muže s nejrychlejším párem nohou“, tanečníka a stepaře Michaela Flatleyho, jinak také tvůrce legendárních Lord of the Dance se uskuteční 12.7. 2005 od 20:30 h na Stadioně Evžena Rošického, v Atletické ulici na Praze 6 - Strahově.  » více »
Komentáře: 16
 

2. Léto s irským tancem pro děti

Blíží se léto a s ním i dlouhé školní prázdniny. Zajisté již přemýšlíte, jak nejlépe by ty letošní prázdniny mohly strávit Vaše děti. Od 20.8. do 27.8.2005 pořádá taneční skupina Coiscéim pro všechny pohybově nadané děti již „2. Léto s irským tancem pro děti“, které proběhne v Soběšicích u Klatov, nedaleko přírodního parku Šumava.  » více »
 

4. Léto s irským tancem

Znáte taneční show Riverdance nebo Lord of the Dance? Okouzlila Vás irská hudba a spolu s ní taneční umění tanečníků natolik, že byste se mu též chtěli naučit? Taneční skupina Coiscéim Vám nabízí možnost proniknout do světa irského tance a naučit se jeho základům. Vám, kteří se již irskému tanci věnujete, pomůže prohloubit Vaše znalosti.  » více »
 

Oslava svátku sv. Patrika s Coiscéim

Taneční skupina Coiscéim si Vás dovoluje pozvat na oslavu svátku svatého Patrika, irského patrona, která se bude konat dne 18. března 2005 od 19:30 h v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.  » více »
 

Lord of the Dance Tour 2005

Lord of the Dance Tour 2005 Irský tanec stále více dobývá srdce českých fanoušků. I v roce 2005 se můžeme těšit na další vystoupení této legendární taneční skupiny. Jejich barevné a dynamické vystoupení budeme moci vidět od 18.3.2005 v několika českých městech.  » více »
Komentáře: 1
 

Irský vánoční ples - Coiscéim

Taneční skupina Coiscéim si Vás dovoluje pozvat na Vánoční ples, který se bude konat dne 10.12. 2004 od 20:00 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10. Rádi přivítáme nejen všechny milovníky irské hudby a tance, ke kterému bude hrát skupina Jauvajs, ale též klasické taneční hudby jako je například cha-cha, jive, polka...  » více »
 

Orientálně-irský Mikulášský seminář pro děti (i dospělé)

Břišní tanec. Co si představíte? Pravděpodobně nějakou půvabně se vrtící dívku. Vaše představa o břišním tanci je určitě správná, protože o jakémsi vrtění břišní tanec je. Víte ale, že obsahuje více než sto různých prvků a figur? Poznejte břišní tanec na Orientálně-irském Mikulášském semináři pro děti (i dospělé). Plzeň – 4.12.2004  » více »
 

Večer irské hudby a tance

Bliží se třetí čtvrtek v měsící a s ním se blíží také tradiční "irská diskotéka". Ne, nejedná se o ďábelskou noc plnou disko verzí Hardimanových skladeb proslulých v show Lord of The Dance. Jedna se o zábavný večer s živou hudbou, kde se kromě jiného můžete i nějaký ten irský tanec naučit.  » více »
 

Kam za irským tancem v Praze

Je tady podzim a s ním tradiční otevírání nejrůznějších zájmových kurzů. Pokud mezi vaše koníčky patří tanec, pak přijměte pozvánku na právě otevírané kurzy taneční skupiny Coisceim, která již několik let působí v oblasti irského tance.  » více »
 

Irský tanec očima letošního léta

Při pohledu do historie se dá říci, že tanec prapůvodně vznikl z náboženský rituálních tanců dávných Druidů na oslavu posvátných dubů a slunce. Postupem času se stal součástí Keltské kultury a ovlivňován dalšími národy dospěl až do své dnešní podoby. Díky představením Riverdance a Lord of The Dance, které oblétly celý svět, si získává stále větší ...  » více »
 

Irský tanec v ČR

Milujete Irsko nebo se pouze chcete o této zemi něco málo dozvědět? Chcete si poslechnout hudbu a zkusit nějaký tradiční irský tanec? Právě pro Vás je připraveno hned několik akcí, první můžete navštívit hned 18.-20.6.2004....  » více »
Komentáře: 3
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip