Rozhovory

 

České tanečnice dobývají svět!

Belly Dancer of the Universe je nejznámější soutěží, ve které se zviditelnily jedny z největších hvězd orientálního tance - Jillina, Aziza nebo Sadie. A letos v ní uspěla i česká tanečnice Lenka Badriyah Zychová! Do Čech si z americké Long Beach dovezla bronzovou trofej a spoustu zážitků i nových zkušeností. Teď díky ní můžeme nahlédnout do ...  » více »
 

Jitka Veselá se vrací z USA a je plná roztančených myšlenek

Lektorka Centra Tance Jitka Veselá je studentkou pražské HAMU, která se vydala na roční studijní stáž do mekky tanečníku, amerického New York. V září se vrací zpět a je plná roztančených myšlenek, energie a chuti předat vše, co se na své studijní cestě naučila, ostatním. Čím ji život v NY obohatil? Co se chystá předat dále? Jak ji roční stáž ...  » více »
 

Harry Potter tanečního parketu - Štěpán Kunstýř

Štěpán si vysloužil od svých tanečních kolegyň díky podobnosti a tomu, že nosí v běžném životě brýle, Harry Potter tanečního parketu. Oba umí „létat“ opravdu skvěle, jen v nástroji se liší … Se Štěpánem Kunstýřem se můžete setkat na lekcích pole dance, pilates, latinskoamerických tanců a moderny v Centru Tance.  » více »
 

Rozhovor: Maestro Carlos Vasconcelos

Rozhovor: Maestro Carlos Vasconcelos Rozhovor z cyklu "Muži na tanečním parketu"... Při pohledu na tohoto muže si řeknete: „Ten asi nebude místní rodák.“ Máte pravdu. Je to chlapík z Brazílie a o nich moc dobře víme, že to umí roztočit na tanečním parketu stejně dobře jako na fotbalovém hřišti.  » více »
 

Rozhovor: Superstar Matěj Kubec

Rozhovor z cyklu "Muži na tanečním parketu"... Díváte-li se na televizi, tak vám Matějův obličej bude možná povědomý z úspěšné show Česko Slovenská superstar, kam se přihlásil a byl vybrán mezi tisíci uchazeči do divadla. Vyzkoušet se má všechno. A plnit si sny? To chce odvahu.  » více »
 

Rozhovor: B-boy Otakar „Otys“ Chaloupka

Rozhovor: B-boy Otakar „Otys“ Chaloupka Rozhovor z cyklu "Muži na tanečním parketu"... Takový něžný hoch a co dokáže?! Při svém studiu psychologie Otys bravurně „brejkuje“. Patří totiž do nejlepší break dance skupiny v ČR Pentifull breakers, která již po několikráte obhájila své prvenství na této taneční scéně.  » více »
 

Rozhovor: Petr Havrlík - anděl s ďáblem v těle

Rozhovor z cyklu "Muži na tanečním parketu"... Na první pohled pochopíte, co ženy na Petrovi zbožňují. Je skromný? Tichý? Mrká na vás, když potřebujete povzbudit? Umí to pořádně roztočit, že nevíte ani, kde vám hlava zůstala stát? Stále se usmívá, protože je to přesně to, co právě v danou chvíli chcete vidět místo svého zarputilého obličeje v ...  » více »
 

Matt Pardus a jeho videoklip k písni Odcházíš

Na přelomu roku 2010 natočil Matt Pardus videoklip k písni Odcházíš a 1. ledna 2011 byl klip uveřejněn v premiéře na portálu stream.cz. Během prvního víkendu videoklip shlédlo více než 7.500 lidí.  » více »
 

Rozhovor s Milenou Vyparinovou - MISS ORIENT 2010

Rozhovor s Milenou Vyparinovou - MISS ORIENT 2010 Zajímá Vás, kdo je vítězka letošní soutěže MISS ORIENT? Jak žije, co má ráda a jak se dostala k orientálnímu tanci? Potom čtěte dál. Přinášíme Vám článek o tom, co jsme se dozvěděli v rozhovoru s Milenou Vyparinovou, která si 5.11.2010 vytancovala korunku.  » více »
 

České taneční hvězdy na Let´s Dance Prague International Festivalu 2009!

Tanečnice Centra Tance sklízejí jeden mezinárodní úspěch za druhým a 23.-26. července 2009 se představí na domácí půdě v rámci Let´s Dance Prague International Festivalu 2009. Přípravy jsou v plném proudu a letošní návštěvníci se mohou těšit na řadu zahraničních, ale i českých tanečních hvězd. Jednou z nich je i Karolina Idrisová, která se již ...  » více »
Komentáře: 1
 

Rozhovor s Nikol Mikeskovou, dračicí s andělským úsměvem

Nikol Mikesková je devatenáctiletá studentka, která s nadnesením říká, že má ještě celý život před sebou. Tančí od svých šesti let a v Centru Tance vyučuje lady latin dance pro sólové tanečnice, flirt dance a pod jejím vedením si mohly dámy z Jablonce nad Nisou vyzkoušet i salsu a bachatu. Sama se věnuje vzdělávání v oblasti standardních a ...  » více »
Komentáře: 1
 

Rozhovor s čerstvou vítězkou festivalu Nile Group Katkou Krejčovou

Orientální tanečnice z Čech Katka Krejčová dobyla Káhirský festival! Katka Krejčová, lektorka Centra Tance, autorka kolekce DVD Břišní tanec, vítězka v soutěži orientálních tanečnic pořádané v rámci festivalu Let´s Dance si připsala v egyptské Káhiře zasloužené vítězství v soutěži Raks Sharqi na mezinárodním poli orientálních ...  » více »
Komentáře: 4
 

Rozhovor: Tančila jsem již před narozením, říká šedesátnice Jarmila Valtová

Na Valentýnské show Dance of Love 14.2.2009 mě uhranula bělovlasá tanečnice v bollywoodské choreografii Heleny Valtové z Jablonce nad Nisou. Oslovila jsem ji, zda by mi poskytla rozhovor, který, jak věřím, bude přínosem a inspirací pro všechny, které si jej přečtou.  » více »
 

Rozhovor s vítězkou soutěže MISS ORIENT 2008 Michaelou Pličkovou

Společně s vítězkou čtvrtého ročníku soutěže MISS ORIENT Michaelou Pličkovou jsme se podívali do příprav na soutěž v orientálním tanci. Jak vypadala cesta k získání titulu MISS ORIENT? Jaká je osobní zkušenost tanečnice, s čím přichází do soutěže a jak se její předpoklady v průběhu mění?  » více »
Komentáře: 2
 

Soleila - rozhovor s bronzovými vítězkami soutěže skupin

Taneční skupina Soleila má pouze dvě členky, tvoří ji Kateřina Zezulková a Eva Procházková. Mohou se však pochlubit nekonečnou studnicí nápadů. Tančí spolu již několik let, ale jejich první účast na soutěži proběhla až letos v rámci festivalu Let´s Dance v Praze. A hned zabodovaly na krásném třetím místě. Co chystají dále???  » více »
 

Co je to line dance a jak se liší clogging? Aneb rozhovor s Davidem Dvořákem

Už jste někdy tančili line dance? Víte co to je? Jak vznikla přezdívka Medvěd? Zeptala jsem se Davida Dvořáka otázky nejen týkající se tance.  » více »
 

Rozhovor s vítězkami 2. místa Videosoutěže Let´s Dance 2008 v kategorii Latin Dance

V rámci festivalu Let´s Dance probíhala Videosoutěž ve třech tanečních stylech. Druhé místo v kategorii latinskoamerických tanců obsadilo duo z Jablonce nad Nisou. Oslovili jsme děvčata, aby nám o sobě něco prozradila.  » více »
 

Step se mi líbil odjakživa, říká Lucie Marešová

Lucie Marešová je výborná stepařka, která Vás nejen naučí nejen jak správně stepovat, ale také Vás nabije pozitivní energií, kterou od ní chytnete, ani nevíte jak. :o) A jaké byly její stepařské začátky? A něco z jejího soukromí?  » více »
 

Rozhovor s Lenkou Zychovou, 2. místo v Orientálním tanci na Let´s Dance 2008

Lenka Zychová – okouzlující a tajemná zároveň. Když přichází na pódium, muži přestávají dýchat a ženy chtějí být jako ona. Nezapomenu na příhodu, která se odehrála na brněnském večírku. Zvukař, který uviděl Lenku v kostýmu, to prostě musel jít rozdýchat ven a nemohl pak zastat svoji práci. Ovšem, když Lenku potkáte na ulici, vidíte ...  » více »
Komentáře: 2
 

Rozhovor s vítězem Videosoutěže Let´s Dance 2008 v kategorii street dance sólo

David Leden pod uměleckým jménem Omicron zaujal porotu festivalové Videosoutěže natolik, že mu udělili první místo. Zlatý vítěz přijal pozvání na Noc tanců a jeho 40 sekund tanečních kreací na pódiu odměnnilo divácké publikum ohlušujícím potleskem.  » více »
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip