Country tanec

 

SVĚT WESTERNU - elektronický časopis

Právě vyšlo první číslo elektronického časopisu SVĚT WESTERNU. Naleznete nejen články o sportovním ježdění a westernových disciplínách, country tancování, ale i pohodové čtení pro všechny, kdo vnímají western jako osobitý přístup k životu, k přírodě a okolnímu světu, k trávení volného času...  » více »
Komentáře: 1
 

Desperado na cestách ...

V taneční a westernové skupině Desperado z Kolína, které také funguje i v Českých Budějovicích se stále něco děje. O víkendu 8.8.-9.8.09 se zúčastnili Mistrovství Evropy ve westernových disciplínách v Rýmařově, kde zatančili přítomným kovbojům a přibližně tisícovce diváků svých 5 vystoupení.  » více »
Komentáře: 1
 

Desperado po deseti letech

Desperado po deseti letech Dalo by se říct, že v dnešní přemodernizované době nikdo o country a western nebude mít zájem. Taneční a westernová skupina Desperado je pravým důkazem, že je tomu právě naopak (a věří, že i ostatním skupinám se tak daří). V loňském roce měli za celou dobu činnosti nejvíce vystoupení a jak tvrdí „prakticky, s výjimkou letních prázdnin, se ...  » více »
 

Co je to line dance a jak se liší clogging? Aneb rozhovor s Davidem Dvořákem

Už jste někdy tančili line dance? Víte co to je? Jak vznikla přezdívka Medvěd? Zeptala jsem se Davida Dvořáka otázky nejen týkající se tance.  » více »
 

Pardubická Ryengle přivítá podeváté nejlepší taneční country soubory

Festival Pardubická Ryengle 2007 podeváté pozve do Pardubic nejlepší taneční country soubory ze Slovenska a Čech. Letos se pořadatelé rozhodli poprvé postavit soutěžní klání pouze na country tanečních stylech a zdá se, že to byla sázka na jistotu. Nové kategorie Line Dance a Clogging plně nahradily Irský den, který byl od druhého ročníku nedílnou ...  » více »
 

Desperado pojede na turné 2007

Taneční a westernová skupina Desperado se již podeváté zúčastní setkání sdružení, která pracují s dětmi a mládeží pod názvem Bambiriáda. Členové skupiny byli mezi prvními dobrovolníky z celé republiky, kteří v roce 1999 zajišťovali první Bambiriádu v Praze na Dětském a Střeleckém ostrově.  » více »
 

BRNĚNSKÉ COUNTRY OPĚT ROZTANČILO PRKNA, CO ZNAMENAJÍ SVĚT.

Není tomu tak dávno, co na jevišti Divadla Bolka Polívky v Brně zazářila taneční show v podání brněnského souboru La Quadrilla (Je nám 20, nač se vracet?). V tomto pilotním projektu se brněnskému publiku představil svět country, irského, španělského, klasického, či historického tance v poněkud jiném světle, než byl doposud znám z countrybálů nebo ...  » více »
 

I Kolín se dočkal

Po několika vystoupeních na plesech a akcích v jihočeském kraji, dorazila taneční a westernová skupina DESPERADO i do Kolína, přesněji na 7. leteckém plese, aby předvedla své 15ti minutové pásmo pod názvem Program 2007.  » více »
 

Festival Pardubická Ryengle ukončen

Festival Pardubická Ryengle má za sebou úspěšný osmý ročník. Během víkendu 2.12.-3.12. byl k vidění koncert Fleretu s Jarmilou Šulákovou, křtilo se CD Poutníků, Bran zahrál bretaňskou muziku, soutěžilo se v pěti tanečních kategoriích o country vavříny a vše uzavřela nedělní přehlídka irských tanečních skupin.  » více »
 

Festival Pardubická Ryengle 2006

Festival Pardubická Ryengle 2006 31. října uzavřel brány přihlašování Osmý ročník festivalu Pardubická Ryengle, který se uskuteční v termínu od 1. do 3. prosince 2006 se opět nemusí obávat o nezájem. Přihlášený počet choreografií tanečních souborů z Česka, Slovenska a Polska totiž zdaleka převyšuje časové možnosti pořadatelů.  » více »
 

Vzniklo DESPERADO ...

Vzniklo DESPERADO ... Na začátku května 2006 se Dancing Club Kolín a několik dalších lidí sešlo a po vzájemné dohodě vytvořili „DESPERADO“ – taneční & westernový program pod kterým se nyní budou společně prezentovat.  » více »
 

Rozhovor s Martinem Štullou z D.C.K.

Na začátku března oslaví Dancing Club Kolín své sedmé narozeniny.. Prioritou této zatím desetičlenné taneční a westernové skupiny jsou country tance, Line dance a různé westernové dovednosti. Vyzpovídali jsme proto vedoucího a managera souboru Martina Štullu co plánují v nejbližší době.  » více »
Komentáře: 3
 

Za kovboji do Kolína

Zajisté všichni občas kouknete na nějaký ten film v televizi. Třeba Vás někdy zaujali tance, které tam lidi tancovali jen tak v řadách bez partnera a dělali různé poskoky, výkopy, otočky a všichni stejně… Právě tohle můžete vidět na vystoupeních Dancing Clubu Kolín.  » více »
 

Americký týden na Šiklově mlýně

Pro milovníky country a westernu je tu dobrá zpráva! Letos je tu opět Americký týden na Šiklově mlýně, který vyvrcholí HIS Dance festivalem s podtitulem "Někdo to rád horké".  » více »
Komentáře: 3
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip