Cestování

 

Městečko Open air, folklor tak i jinak

Hudba, tanec, zpěv, zábava pro dospělé i pro děti – vše venku na čerstvém vzduchu a k tomu ještě občerstvení! To je přece skvělý nápad! Přijďte strávit příjemné nedělní odpoledne do Přerova nad Labem!  » více »
 

Víkendový pobyt s flirt dance a zumbou na Slapech (1.-3.10.)

Užijte si víkend plný zumby, flirt dance a latin flirt dance s lektorkou Nikol Mikeskovou! Prožijte babí léto v nádherné přírodě v okolí Slapské přehrady. Vítán je každý, kdo má rád tanec a úsměv na tváři. Pobyt je určen pro menší skupinku tanečnic.  » více »
Komentáře: 2
 

S tancem na cestách

Jedním z nejhezčích zážitků v životě každé tanečnice je vyjet „ven“ s tancem a za tancem. Ukázat trochu toho svého umění a podívat se, jak to dělají venku. Nám, holkám z Matahari Group, se to povedlo a nadšeně jsme se chystaly na naší dalekou cestu do Paříže. Pro jistotu, pro štěstí a také abychom měli podporu jsme ještě vzaly sebou ...  » více »
Komentáře: 1
 

Dovolená nebo taneční víkend?

Aktivní odpočinek, pořádný relax a současně skvělý zážitek si můžete odnést z dovolené u moře, kterou pořádá Centrum Tance. Ptáte se proč? Dostanete se na nádherné místo provoněné levandulí, mořské vlny vám rozčesají vlasy a hřejivé slunce budete cítit i v konečcích prstů. Budete tančit na plážích, na teplých kamenech a vdechovat vlahý mořský ...  » více »
 

Co v průvodcích nebývá 3

Zajímavosti z historie jednotlivých částí Prahy mají i svá slavná „NEJ“. Třetí díl od Jaroslavy Jarolímkové Vám nabídne opět nové informace, které byste v "běžných průvodcích" hledali marně. Abyste si čtení užili, není nutné mít předešlé díly, ovšem možná po přečtení třetího dílu zahoříte zvědavostí a pořídíte si je. Tedy víte,  » více »
 

Aktivní dovolená = dovolená s tancem

Přemýšlíte, kam se tento rok vydáte na dovolenou? Jestli to budou tajemné dálky blízkého východu, exotika nebo výšiny velehor? Každá z variant má bezesporu své kouzlo. Co tak ale zkusit něco úplně nového a “akčnějšího“?  » více »
Komentáře: 2
 

Bali - ostrov tance a hudby

Hudba na Bali je velmi komplexní a doslova vibrující. Hlavní účelem hudby je doprovod pro náboženské obřady, tance a loutkového divadla. Hra na tradiční balijský nástroj gamelan se skládá z různých druhů perkusí, kde noty se překrývají a křížením různých druhů. Každý gamelan má svůj jedinečný zvuk aby je nebylo možné zaměnit s jiným gamelanem.  » více »
 

Yogyakarta, město s bohatou minulostí a rozvinutou kulturou

Yogyakarta nebo zkráceně Yogya je hlavní turistická destinace na ostrově Jáva – Indonésie. Město leží na střední Jávě na úpatí aktivní sopky Merapi, která se v květnu letošního roku opět probudila. Letos Yogya slaví výročí 250 let vzniku města.  » více »
 

Cesta za Orientem

Cesta za Orientem Co se vám jako první vybaví, když se řekne „Egypt“? Asi většina lidí si nejprve představí starobylé památky jako jsou pyramidy v Gíze, chrám Karnak v Luxoru či Údolí Králů, které nám zanechali dávní předci současných Egypťanů. Jací jsou ale dnešní obyvatelé? Jak se chovají k turistům a jaká je současná kultura této země?  » více »
 

2. Léto s irským tancem pro děti

Blíží se léto a s ním i dlouhé školní prázdniny. Zajisté již přemýšlíte, jak nejlépe by ty letošní prázdniny mohly strávit Vaše děti. Od 20.8. do 27.8.2005 pořádá taneční skupina Coiscéim pro všechny pohybově nadané děti již „2. Léto s irským tancem pro děti“, které proběhne v Soběšicích u Klatov, nedaleko přírodního parku Šumava.  » více »
 

4. Léto s irským tancem

Znáte taneční show Riverdance nebo Lord of the Dance? Okouzlila Vás irská hudba a spolu s ní taneční umění tanečníků natolik, že byste se mu též chtěli naučit? Taneční skupina Coiscéim Vám nabízí možnost proniknout do světa irského tance a naučit se jeho základům. Vám, kteří se již irskému tanci věnujete, pomůže prohloubit Vaše znalosti.  » více »
 

Srpnové rožnění s orientálním tancem

Rádi se udržujete fit tancem, ale uznáváte, že bříško je třeba po námaze také pořádně rozmazlit? Pokud jste v tanci alespoň středně pokročilé a nechcete si v srpnu jen zoufat, že léto končí - raději si byste si ještě někde alespoň na pár dní užili sluníčka, máme pro vás čtyřdenní program s tou správnou „náplní“. (-:  » více »
 

Letní dovolená na Šumavě - AKCE PRO NETANČÍCÍ!

Hurá, prázdniny začínají! Krásná rodinná dovolená na Šumavě pro orientálně tančící i netančící milovníky krásné přírody, lesů, bublavých potůčků, rosy v trávě … výletů na kolech i pěšky.  » více »
 

Za břišním tancem do Přeštic u Plzně

9. dubna do Základní školy Přeštice dotančí lektorka Centra Orientálního Tance Šárka Žižkovská, aby zde skupinku zájemkyň o břišní a africký tanec zasvětila do tajů tance se svíčkami a do afrických rytmů. Chcete-li být na chvíli pohádkovou bludičkou a posléze v tomtéž dni a na tomtéž místě bojovnou Amazonkou, pak VÁM doporučujeme tématický seminář ...  » více »
 

Břišní tanec u moře

Slaný vánek čechrá vlasy. Zlatavé paprsky slunce se odrážejí v azurově modré hladině zvlněného moře. Racci pokřikují poletujíc nad korunami starých borovic a chechtají se. Zlaté penízky našité na bocích tanečnic se třpytí ve sluníčku a rytmicky se pohupují do rytmu bubínků….  » více »
 

Jaké bylo cestování ve středověku?

Tisíce kilometrů silnic a dálnic jsou naprostou nutností pro dnešní společnost. Jezdíme všude, při každé příležitosti a hlavně chceme být všude hned nebo za velmi krátkou dobu. Jak se ale cestovalo našim předkům? Kdo založil první silnice? Jak to bylo s cestováním v dobách minulých?  » více »
 

Pověstmi opředený Blaník - Kam se vydat do okolí?

„Na temeni Blaníka zříš ve stínu buků, jedlí a smrků pradávné, kamenné hradby, většinou sesuté. Mechem a křovím zarůstají. Po dřevěném hradě, jehož chránily, není dnes ani památky. Ale pod hradbami, v hoře samé dřímají ozbrojení rytíři, "svatováclavské vojsko", dřímají a čekají, až nastane den, kdy bude potřeba jejich pomoci, až budou do ...  » více »
 

Pověstmi opředený Blaník

„Na temeni Blaníka zříš ve stínu buků, jedlí a smrků pradávné, kamenné hradby, většinou sesuté. Mechem a křovím zarůstají. Po dřevěném hradě, jehož chránily, není dnes ani památky. Ale pod hradbami, v hoře samé dřímají ozbrojení rytíři, "svatováclavské vojsko", dřímají a čekají, až nastane den, kdy bude potřeba jejich pomoci, až budou do ...  » více »
Komentáře: 1
 

Cesta do Norska

Cesta do Norska Ze všech dovolených se mi líbily výměnné pobyty s cizinci. Měl jsem totiž jedinečnou možnost poznat styl života za hranicemi českých krajin. Je to asi čtvrt roku, co jsem se vrátil v rámci právě výměnného pobytu z Norska. Chtěl bych se s Vámi podělit o své dojmy.  » více »
 

Norsko, jak ho neznáte

Norsko je severská skandinávská země. Pro většinu Skandinávie je typická žula, která vzniká z roztaveného magmatu při velmi vysokých teplotách. Je pevná, ale přitom poměrně snadno zpracovatelná a její výhodou je vysoká odolnost proti většině kyselin a jiným chemikáliím.  » více »
Komentáře: 3
 
 
Novinky na email

Chcete být informováni o všech novinkách serveru tanec.cz? Zadejte váš email. 
 
 
 
Anketa
Kdo je (dle Vás) nejlepší současný tanečník FACE DANCE v Hollywoodu?
Hlasovat můžete jen jednou. Help a více o Face Dance 18.4.2006.
 
 
tance.cz
Naše ikonka
 
 
tv pohoda Právě dnes Centrum orientálního tance
 
MediaNews humanisticke centrum narovinu dancing club Kolín
 
marykay.cz kult.cz strobe.cz
 
missorient.cz www.zenamanazerka.cz TOPlist

 
Aktuálně Novinky Akce Etno Africký tanec Flamenco Romský tanec Řecký tanec Folklór Historické tance Lidový tanec Klasika Balet Swing Latina Argentinské tango Cha cha Jive Paso doble Rumba Salsa Samba Moderna Break Dance Flirt dance Hip Hop Jazzový tanec Pole dance r´n´b Scénický tanec Současný tanec Step Street Dance Orientální tanec Břišní tanec Indický tanec Indonéský tanec Kathak Perský tanec Western Country tanec Irský tanec Line Dance Skotský tanec Zumba Zumba Články Čtení Tanec Zdraví Život Rozhovory Cestování Zajímavosti Drbárna Soutěže Náš tip